סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

משחקים מסוכנים: בן 13 קפץ בטרמפולינה ונפגע בעמוד השדרה

 

רועי זמיר, בן 13, קפץ עם חבריו לפני כעשרה ימים על טרמפולינה שבחצר ביתו, בהתנחלות ברוכין שבשומרון. תוך כדי הקפיצה הוא ככל הנראה ביצע תנועה כלשהי בגופו שגרמה לו לפריצת דיסק נדירה.
תחילה הוא רק צלע מעט על רגלו והוריו חשבו שהוא מתח שריר. אולם למחרת, כאשר הצליעה החמירה והוא אף איבד תחושה ברגל שמאל, הם פנו למרפאה ביישוב וקיבלו הפנייה לחדר המיון במרכז שניידר.
בבדיקות שנערו לו בבית החולים, התברר שרועי סובל מפריצת דיסק נדירה במרכז גבו. "זהו החלק הכי פחות שכיח לפריצת דיסק, מכיוון שרוב התנועה של גוף האדם היא או בצוואר או במותן", אמר ד"ר נסים אוחנה, מנהל יחידת עמוד שדרה בבילינסון ורופא בכיר ביחידה האורתופדית במרכז שניידר. לדבריו, פריצת דיסק גבי היא אירוע נדיר גם במבוגרים, ורק אחוז אחד מכלל המקרים של פריצות הדיסק הוא של דיסק גבי.

"מעולם לא נתקלתי בפריצת דיסק כזאת אצל ילד", הוסיף ד"ר אוחנה. "מבדיקה שעשיתי בספרות המקצועית, מצאתי רק מקרה דומה אחד בכל העולם". ד"ר אוחנה וד"ר אמיר אמיתי ניתחו את רועי משך קרוב לשבע שעות. במהלך הניתוח הם פתחו לרועי את בית החזה, והסירו לו צלע כדי לאפשר גישה למקום הפגוע. לאחר מכן הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ וכעבור יומיים עבר למחלקה הכירורגית. בשבוע הבא הוא צפוי לעבור לשיקום.
 
לדברי הרופאים במרכז שניידר, רועי לא צפוי לסבול ממגבלות בהמשך חייו. "הוא הגיע אלינו במצב של כמעט שיתוק, והיום הוא כבר מזיז את הרגליים והולך. זה שינוי דרמטי ולא נראה שתהיה לו בעיה בעתיד", סיכם ד"ר אוחנה.

20/04/2015
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד