סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות

תרומת כליה הצילה את חייו של אלכס

ניתוח נדיר של השתלת כליה בתינוק בן שנה ועשרה חודשים בוצע במרכז שניידר. אלכס הוא מושתל הכליה הקטן ביותר בארץ מזה שני עשורים

להמשך הכתבה... >

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר, מונה ...

המינוי הוענק כחלק מהסכם שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות לארגון בתי החולים הסיני

להמשך הכתבה... >

תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית) ...

מה הן הסיבות השכיחות לצורת ראש אסימטרית בתינוקות, איך מאבחנים את תסמונת הראש השטוח ומה הן הגישות לטיפול בבעיה?

להמשך הכתבה... >

טיקים אצל ילדים

ד"ר נועה בן ארויה מילשטיין, פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת המרפאה לטיקים ותסמונת טורט במרכז שניידר מדברת על טיקים תנועתיים וקוליים אצל ילדים ונוער

להמשך הכתבה... >
סליידר כתבות
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

משלחת ילדים ובני נוער שעברו השתלת איברים במרכז שניידר טסה לאלפים השוויצרים

משלחת של ילדים ובני נוער שעברו השתלות איברים במרכז שניידר טסה לאחרונה למחנה הסקי TACKERS שבאלפים השוויצרים. המשלחת טסה בליווי שתי אחיות מלוות - נעמי זנהנדלר, מתאמת השתלות הכליה בשניידר, יחד עם האחות גילי קורן. מזה מספר שנים שממרכז שניידר יוצאת משלחת של ילדים מושתלים למחנה הסקי, מסורת המתאפשרת הודות לנדיבותה ותרומתה המתמשכת של חברת הועד המנהל בעמותת "נאמני מרכז שניידר" הפועלת בבית החולים.

המשלחת כללה 5 ילדים ובני נוער בגילאי 12 – 18, ביניהם 3 ילדים מושתלי כליה ו- 2 ילדים מושתלי כבד, שעברו את ניתוחי השתלות האיברים במרכז שניידר לרפואת ילדים. במחנה שהו עוד כ- 50 ילדים ובני נוער מושתלים ממדינות שונות, ביניהן: ארה"ב, גרמניה, שבדיה ובולגריה.  

מחנה הסקי TACKERS מקדיש אחת לשנה שבוע אחד ייחודי למפגש ילדים ובני נוער מושתלים מכל העולם. לשבוע זה חשיבות רבה לילדים המושתלים: למרבית הילדים זו הפעם הראשונה בחייהם שהם מתנהלים באופן עצמאי וכן זוהי למעשה ההזדמנות הראשונה שמקבלים הילדים ובני הנוער המושתלים לשנות את השגרה הקבועה של בית ובית חולים. בנוסף, השהות והשינה המשותפת בחברת ילדים ובני נוער אחרים, מאפשרים לילדים למצוא שפה משותפת והבנה מלאה של אורח החיים לפני ואחרי ההשתלה, תוך גישור על פערי השפות והתרבויות.

מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל, ומבתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר ניתוחי השתלות איברים במקביל. מאז הקמת מרכז שניידר, בוצעו בו למעלה מ- 500 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

לדברי נעמי זנהנדלר, מתאמת השתלות הכליה במרכז שניידר: "כמדי שנה, גם הפעם חזרו הילדים נרגשים ומלאי חוויות. המחנה מספק אווירה שונה מזו המוכרת לילדים המושתלים, הם לומדים על אורח חיים בריא, לוקחים אחריות על התרופות שלהם וחווים חוויה מדהימה עם התמודדות ללא הורים, כאשר הדגש הוא על עצמאות ומחויבות. אני מוקסמת בכל פעם מחדש לראות את ההישגים שלהם ואת האחריות שהם מגלים אחד כלפי השני, את העזרה שהם מגישים למי שמתקשה. מדהים לראות איך ילדים מושתלים, ללא הורים לצדם ובסביבה אחרת ומרובת אתגרים, מתגלים כאילו נולדו עם מגלשי סקי".

05/04/2015
Back
הרשמה לקבלת נויזלטר
דלג על הרשמה לקבלת נויזלטר
הרשמה לקבלת נויזלטר
עבור לתוכן העמוד